Час від часу трапляється, що власну сауну доводиться закривати на кілька місяців. А у сьогоднішніх реаліях – і зовсім на невизначений термін.
Якщо топити сауну протягом найближчих місяців не планується, її слід правильно підготувати до тривалого простою. Експерти компанії saunashop.com.ua, маючи величезний досвід у всьому, що стосується саун – будівництво, ремонт, обладнання, оздоблення, матеріали, аксесуари – поділилися кількома порадами, як підготувати сауну до тривалої паузи.
Влаштуйте генеральне прибирання
Почистіть усі тази, бочки, відра. Не забудьте про бак для гарячої води. Особливу увагу приділіть підлогам і найбруднішому місцю – під лазневим полком. Вичистіть звідти все листя від віників та інше сміття.
Підготуйте грубку
Видаліть весь зол з топки та зольного ящика. Але не викидайте її, а використовуйте як чудове добриво для підживлення рослин.
Переберіть каміння, приберіть усі, що тріснули. Якщо фарба на печі місцями вигоріла – підфарбуйте її. Інакше вона просто заіржавіє.
Не забудьте злити всю воду з бака та теплообмінника, якщо він встановлений. Інакше, якщо пауза продовжиться до наступних холодів, взимку теплообмінник розірве замерзлими залишками води.
Огляньте димар
Якщо потрібно, проведіть його очищення. За зиму, що нагромадилася в трубі сажа, може зледеніти і ще сильніше зменшити можливість проходження диму.
Після очищення труби зробіть ревізію печі, якщо в кам’янці є прочищені отвори. Але їх може і не бути, і тоді ревізія буде складнішою. Що не є підставою для відмови від неї.
Захистіть від гризунів
Винесіть з лазні мило, свічки та все те, що приваблює мишей. Для підстрахування можна поставити мишоловки або розкласти отруєні приманки. Щоправда, в останньому випадку є ризик повернення зіштовхнутися з джерелом неприємного запаху в приміщенні. Тому краще просто ретельно прибрати все, що може приваблювати гризунів.
Вимкніть електрику
Зверніть увагу на електричну проводку, усуньте несправності. Вимкніть усі прилади з мережі, вийнявши вилки з розеток, та відключіть електроенергію у всій лазні.
Заберіть віники
Повісьте їх у сухому приміщенні, що провітрюється. Невелику кількість віників легко загорнути в папір або плівку та покласти у сухе місце. Таким чином вони збережуть свіжість, аромат та корисні властивості до наступного сезону.
На цьому все. Перелічені вище поради допоможуть вам після довгої паузи повернутися в лазню і спокійно приступити до улюблених процедур, не відволікаючись на усунення наслідків неправильної підготовки.