Вантажний автомобільний транспорт є найбільш затребуваним у перевезеннях у країні й у зарубіжному товарообігу. Гальма в машинах з вантажем зазнають особливого впливу, адже транспорт у такій ситуації має високу масу та значну інерцію. Це призводить до зносу металу та виходу з ладу колодок. Не завжди потрібно замінити, часто можна наклепати накладки на колодки, підвищивши фрикційні можливості вузла.
Особливості деталей
Гальмівні колодки під час зниження швидкості автомобіля притискаються до диска та уповільнюють його обертання. Це передається на колеса транспорту, він знижує швидкість та зупиняється. У цей момент на поверхню колодки впливають сили тертя та різко зростає температура. Саме поєднання даних факторів впливає на знос деталей, що призводить до зниження можливостей усі гальмівної системи.
Змінювати або відновлювати колодки потрібно з урахуванням таких факторів:
- Пробіг автомобіля.
- Інтенсивність його експлуатації, включаючи навантаження на вісь, середню швидкість руху, кількість гальмувань на одиницю шляху.
- Манеру водіння водія.
У великовантажних автомобілів знос іде найшвидше, особливо при постійному завантаженні. У разі необхідності ремонту та відновлення варто звернутися до компанії RS auto, де є необхідне обладнання та спеціалісти для проведення всіх видів робіт.
Процес ремонту
Для вантажівок варто змінювати або відновлювати колодки при залишку фрикційного матеріалу в 3 мм завтовшки, проте краще цим зайнятися, якщо цей показник досяг 5 мм. Сама процедура складається з кількох етапів:
- Машина виставляється на рівному та добре освітленому майданчику, стопориться та проводиться візуальний огляд, інструментальні вимірювання колодок.
- Якщо знос фрикційного шару високий, потрібно підняти транспорт і зняти колеса.
- Далі демонтуються колодки, очищаються і відмиваються, щоб позбавитися нальоту.
- Чиста колодка знову оглядається, проводяться вимірювання та приймається рішення про відновлення чи заміну.
Якщо колодки змінюються, варто використовувати оригінальний ремкомплект і запчастини, рекомендовані виробником вантажівки. Це позбавить можливих проблем при зворотному складання вузла та подальшої експлуатації.
Після встановлення нової або відновленої колодки потрібно повне регулювання гальмівної системи та випробувальна поїздка на відстань до 10 км з різними варіантами гальмування.