Яка техніка найпопулярніша? Найуніверсальніша, затребувана практично скрізь, зручна у використанні? Звісно, це фронтальний погрущик. Фронтальний занурювач — дуже популярна техніка, але не всі знають, у чому її суть. Розберемося!
Концепція
Фронтальний навантажувач – різновид спеціальної техніки. Це самохідний пристрій із кабіною оператора — такий собі міні-трактор. Обладнання навісне, знаходиться спереду (тому спецтехніка і називається фронтальною). Об’ємне – на всю ширину шасі. У стандартній комплектації обладнання це ківш, але універсальність дозволяє навішувати на навантажувач практично все.
Машина дуже стійка, з низьким центром ваги, що підвищує вантажопідйомність та розширює використання. Діє за рахунок гідроциліндрів. Маневреність висока, рухливість лише на рівні.
Зазвичай навантажувач оснащений колесами, але є моделі і на гусеничному ході для складного рельєфу.
Цікавий факт: до навантажувача можна приєднати причіп. Нестандартне розташування (спереду, а не ззаду) навіть зручніше для деяких завдань. Підійде, скажімо, прицеп 2 птс 4.
Застосування
Погрущик фронтальний призначений для широкого спектру робіт. Це власне навантаження-розвантаження, копання траншей, копання ям, оранка, засипка та багато іншого. Відповідно, використовують техніку скрізь. Найвідоміше застосування в складському господарстві: навантажувач переміщає і вантажі, що штабелюються. Для складів використовують невеликі маневрені моделі на колісному ходу.
Навантажувачі активно використовують служби ЖКГ. Пристрої прибирають сніг та листя, розчищають доріжки. Корисні при прибиранні після заходів — збирають конфетті, стрічки, папір та інше сміття.
Застосування погрущик фронтальний знайшов і сільському господарстві. У базовій комплектації просто завантажує та розвантажує продукцію, корми для тварин, добрива. Начіпне обладнання дозволяє замінити повноформатний трактор; навантажувач може зорати, вирити траншею або яму, прибрати скошену траву.
Ще одна сфера застосування – будівництво. Фронтальний навантажувач з високою маневреністю відмінно підходить для робіт на обмеженому просторі. Він копає траншеї та ями (і засинає їх), перекладає будматеріали, прибирає будівельне сміття, бере участь у демонтажі старих конструкцій.
В інших областях техніка застосовується також. У гірничодобувній промисловості (тут використовують великі стійкі машини на гусеничному ходу) навантажувачі допомагають розробляти кар’єри, транспортувати породу. У деревообробну перевозять колоди, готовий пиломатеріал, відходи. Можливості спецтехніки безмежні.