Однією з основних культур на полях України є озима пшениця. Для її вирощування потрібно дотримуватись цілої низки агрономічних вимог, враховувати умови сівозміни. Пропонується придбати насіння озимої пшениці, що підходить для посіву у різних регіонах країни.
Особливості вирощування
Серед основних особливостей посіву та отримання врожаю, варто виділити такі:
- Для посіву використовуються ґрунти багаті на гумус, чорноземи надають для цього всі умови. Проте варто врахувати, що культура дуже вимоглива до дотримання термінів внесення насіння, кількості добрив та зволоження. Для вибору пропонується озима пшениця Плеяда, яка має стійкі показники схожості та врожайності.
- Ґрунти повинні мати нейтральну кислотність із показниками рН 6–7,5.
- На початку розвитку після посіву, насіння відчуває потребу у високих температурах повітря. Тоді пшениця добре переносить розміщення у вологий ґрунт восени та надлишок вологи у ґрунті навесні. При висіві рекомендується, щоб середньодобова температура становила +14 – +17°С.
- Пшеницю не рекомендується висівати повторно на полях, де раніше розміщувалися зернові культури, крім вівса. Найбільш рекомендовані попередники – це просапні, ріпак, однорічні бобові, зокрема горох.
- Перед посівом потрібне протруювання насіння від різних захворювань та шкідників.
- Насіння рекомендується висівати на однакову глибину, показник становить 5 см.
- До настання зимового періоду, коли температури стає нижче +5 ° С, потрібно, щоб рослини набрали хорошу кореневу систему, пустили 3-4 втечі.
Компанія «Агро Експерт» допоможе з підбором насіння, дасть рекомендації щодо посіву та вирощування озимої пшениці.
Поради
При підборі насіння, їх сівбі потрібно відразу врахувати комплекс факторів: районованість пшениці, тобто наскільки вона підходить для місцевих ґрунтових та природно-кліматичних умов; склад ґрунтів та проведені агрономічні роботи, включаючи вивчення попередників, які вирощувалися на полях. Озиму пшеницю допускається сіяти по пару.
Обов’язково проводиться підготовка полів під посів і самого насіння. Їх сортують та обробляють.
Норми висіву визначаються за сортом насіння, щільністю стеблестою, що дає колосся, вмістом вологи, кількістю і типом добрив, що вносяться.
Вирощування пшениці озимої відноситься до важливої частини агрономічної роботи, де потрібно врахувати безліч факторів ще перед сівбою.