Фарбування віконних рам дозволяє оновити зовнішній вигляд та захистити конструкцію. Важливо правильно підібрати склади, що фарбують, і нанести їх на матеріал. Необхідно вести процес з урахуванням обраного типу барвника. Виходячи із завдання та стану рами, пропонується різноманітна фарба для вікон.
Види фарби
При доборі потрібного варіанту складу потрібно визначити стан вікна та основу фарби. Існує кілька різновидів фарбуючих субстанцій:
- Поліуретанова, основою якої є поліол. Вона утворює плівку на поверхні матеріалу рами та захищає її від проникнення вологи, агресивного середовища, впливу ультрафіолетового випромінювання, підвищує стійкість до перепадів температури.
- Акрилові варіанти створюються на водно-дисперсійній основі. Мають слабкий запах і швидко сохнуть, адже для цього достатньо випаровування води, що міститься у складі. В розчин можуть додаватися антисептики та продукти, що перешкоджають вигорянню. Найкраще підходять для зовнішньої обробки рам.
- Алкідні варіанти найчастіше використовуються для обробки внутрішньої сторони рами. Такі поверхні добре переносять миття та чищення, проте менш стійкі до ультрафіолетового випромінювання і на зовнішній стороні не витримують понад п’ять років.
- Олійні види є найбільш традиційними. Є дешевими, глибоко проникають у матеріал і захищають від будь-яких зовнішніх впливів.
Прозорі просочення з певними відтінками. Використовуються для захисту деревини від впливу довкілля, зберігають видимим візерунок матеріалу.
Вибір
Основний варіант фарбування вікон – це конструкції із дерев’яними рамами. Пластик або метал зазвичай не покривають подібними складами, для цього використовуються інші технології.
При підборі враховується тип деревини, який був використаний для виготовлення рами, її вік та стан. Також є варіанти фарби, які виробники рекомендують для застосування лише усередині приміщень чи зовні. Ці рекомендації варто дотримуватися обов’язково. Це пов’язано зі стійкістю барвника, їх запахом та виділенням шкідливих речовин.
При виборі враховується скільки шарів наноситиметься, в цьому випадку зростуть витрати на фарбування. Важливим фактором стане необхідність ґрунтування. Для деяких видів фарб цей етап можна пропустити.
При виборі вивчається склад, швидкість висихання фарби, сила та тривалість запаху. Останній параметр, особливо під час роботи всередині приміщень, може вимагати захисту органів дихання.