Запуск двигуна автомобіля вимагає подачі електричного струму, що забезпечує акумулятор. Даний пристрій дозволяє накопичувати енергію під час руху транспорту, зберігати тривалий час до того моменту, коли потрібно завести мотор. Для забезпечення працездатності машини пропонується купити аккумулятори на https://omega.page/aims/accums , де є великий вибір пристроїв.
Різновиди
Існують варіанти АКБ, що обслуговуються, частково обслуговуються і необслуговуються. Останній варіант є найсучаснішим. Він не потребує заміни деталей, доливки електроліту, є безпечним та має тривалий термін служби.
За типом електродів виділяють:
- Кальцієві, де пластини покриті відповідним хімічним елементом. Вони мають високий ККД та не википають.
- Сурм’янисті, де свинець пластин покривається сурмою.
- Гібридні варіанти мають позитивний полюс електрода покритий сурмою, негативний кальцієм з додаванням срібла.
Важливим параметром є тип електроліту, залитий у ємність. Вирізняють такі варіанти:
- З рідинним наповнювачем, як якого виступає розведена водою сірчана кислота.
- З гелевим наповнювачем, який набагато густіший за попередній варіант, має велику потужність і ефективність.
- Абсорбовані, де розміщені волокна, просочені гелем. Такий варіант електроліту дешевший за попередній, але зберігає більшість переваг даного виду акумулятора.
Разом з батареями можна купити шини, інші деталі та аксесуари для машин, у відповідального та надійного продавця.
Вибір
Купуючи акумулятор, потрібно врахувати ємність батареї. Вона вимірюється амперами в годиннику і залежить від об’єму двигуна. Для більшості машин, де двигун не перевищує 2 літрів, достатньо 55 А/год, для дизельних і потужніших бензинових двигунів потрібно 60 А/год і вище.
Пусковий струм вимірюється амперами, для бензинових двигунів потрібно 255 А, для дизельних 300 А. Також важлива температура навколишнього повітря. При морозі розрядка АКБ відбувається швидше, тому необхідно мати запас за цим показником у зимовий період.
Розташування клем у європейських та японських акумуляторів різне, не завжди дроти можуть дістатись до потрібного полюса, тому необхідно враховувати країну випуску автомобіля.
Віддавати перевагу варто продукції відомих компаній, у них гарантується повна відповідність реальних технічних характеристик заявленим, такі АКБ довше зберігають заряд та працездатність.